۱۳۹۰ آبان ۳۰, دوشنبه

یک روستا در مریوان توسط سپاه پاسداران محاصره شده


از شامگاه روز گذشته تاکنون نیروهای وابسته به سپاه پاسداران شهر مریوان به همراه نیروی‌های لباس شخصی منطقه، اطراف روستای “نی” را به محاصره درآورده اند و این اقدام نیروهای امنیتی موجب نگرانیِ عمیق ساکنین این روستا شده است.
بنابه گزارش ارسالی  از مریوان، نیروهای مستقر در اطراف روستای نی به بهانه‌ی کشف و ضبط کالای قاچاق و دستگاه ماهواره که گویا از طرف منطقه‌ی مرزی وارد می‌گردد، در شب‌های اخیر این روستا را به محاصره درآورده‌اند.
اهالی روستای نی از توابع شهرستان مریوان به خبرنگار آژانس خبررسانی کُردپا گفته‌اند که شهروندان ساکن نی از این اقدام نیروهای نظامی سپاه پاسداران به شدت ناراضی بوده و در مقابل نیروهای امنیتی به ساکنین این روستا اخطار دادهاند که در صورت هر گونه واکنشی از سوی مردم با آنان همچون مردم روستای “نگل” برخورد خواهد شد و عواقب این عمل متوجه روستای نی است.
همچنین در ادامه‌ی گزارش ارسالی خبرنگار کُردپا از شهرستان مریوان آمده است: در چند شب گذشته نیروهای انتظامی حکومت اسلامی ایران به صورت گسترده‌ای در روستاهای “وله‌ژیر”، “دره‌کی” و “دزلی” از توابع شهرهای مریوان و سروآباد در اواخر شب و به شیوه‌ای نامناسب اقدام به جمع‌آوری دیش‌های ماهواره در این روستاها نموده که چنین اقدامی حتی بدون مجوز قانونی از دستگاه‌های ذیربط انجام شده است.
در دو سال گذشته نیروهای امنیتی و انتظامی حکومت اسلامی ایران رفتاری نا مناسب را با شهروندان روستای نی و از جمله جوانان آن انجام داده‌اند، در این رابطه تعداد زیادی از جوانان این روستا به بهانه های مختلف بازداشت و به دستگاه‌های امنیتی و قضایی حکومت اسلامی ایران احضار شده‌اند که هنوز تعدادی از آن در زندان به سر می‌برند.

به اشتراک بگذارید:(کدنویسی این ابزارک)

Balatarin :: Donbaleh :: Azadegi :: Risheha :: Cloob :: Oyax :: Yahoo Buzz :: Reddit :: Digg :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: Greader :: Addthis to other :: Email To: :: Subscribe to Feed